Szkolenia spadochronowe

Szkolenia spadochronowe AFF


IMG_9234

Szkolenie spadochronowe metodą AFF – Accelerated Freefall – to najefektywniejsza i najszybsza metoda szkolenia spadochronowego. Opracowana została w Stanach Zjednoczonych czyli w kraju, któremu zawdzięczamy obecną formę skydiveingu.

Szkolenie AFF jest nauką swobodnego spadania, oznacza to, że uczeń wraz z dwoma instruktorami wyskakuje z samolotu na wysokości 4000 metrów i od razu uczy się przyjmowania odpowiedniej sylwetki podczas swobodnego spadania z prędkością ok. 200km/h. Poza prawidłową sylwetką uczeń nabywa umiejętności podstawowego poruszania się w powietrzu (obroty etc.), prawidłowego otwarcia czaszy oraz bezpiecznego latania i na niej lądowania.

Metoda szkolenia AFF będąc najefektywniejszą formą szkolenia pozwala wyszkolić ucznia do poziomu pozwalającego na samodzielne skoki z 4000 metrów już w dwa weekendy. Przeciętna ilość skoków oddana w procesie szkolenia to 7-10, uzależniona jest od indywidualnych postępów ucznia.

Szkolenie AFF adresowane jest przede wszystkim do osób chcących w szybkim tempie wyszkolić się do uzyskania uprawnień skoczka spadochronowego, pozwalających na samodzielne wykonywanie skoków z wysokości 4000 metrów w Polsce i za granicą.

Zobacz filmik z skoków w Polskiej Nowej Wsi koło Opola: